14:41 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa cedează cu CSA Steaua Bucureşti după prelungiri (GALERIE FOTO)

20 Nov, 2021 21:43 2170 Marime text

• Principalul marcator al echipei de pe litoral a fost Devante Wallace, cu 28 de puncte.

Un nou meci al echipei masculine de baschet Athletic Neptun Constanţa decis după prelungiri!

Astăzi, Gladiatorii din Tomis au întâlnit pe teren propriu CSA Steaua Bucureşti, în etapa a noua a Ligii Naţionale, iar victoria le-a aparţinut oaspeţilor, după ce, la finele timpului regulamentar de joc scorul era egal, 92-92.

A urmat o repriză de prelungiri, care i-a revenit Stelei, cu 19-15, astfel că echipa din capitală s-a impus cu 111-107.

Pe sferturi, scorul în disputa Constanţa - Steaua fusese 23-18, 15-28 (46-38 la pauză pentru oaspeţi), 20-21 şi 34-25.

Pentru BC Athletic Neptun au marcat Devante Wallace - 28p, Vlad Corpodean - 15p, Max Darling - 14p, Zan Kosic - 12p, Jakob Lowrance - 12p, Daniel Mâinea - 12p, Pavel Marinov - 10p, Mario Lazăr - 2p şi Victor Dudaş - 2p.

În clasament, BC Athletic Neptun se află pe locul patru, cu 14 puncte, după cinci victorii şi patru eşecuri.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun)