04:59 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa a cedat în disputa cu CSO Voluntari

19 Mar, 2021 21:52 2470 Marime text
  • Echipa de baschet de pe litoral a disputat al treilea meci la turneul de la Voluntari.

În turneul de la Voluntari al Ligii Naţionale, echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a susţinut în această seară un nou meci, contra CSO Voluntari.

Partida s-a încheiat cu succesul formaţiei ilfovene, scor 88-65, CSO Voluntari conducând şi la pauză, cu 42-33.

Pe sferturi, scorul în meciul Voluntari – Constanţa a fost 22-17, 20-16, 23-18, 23-14.

CSO Voluntari se impune cu 88-65 cu BC Athletic Neptun Constanța într-un meci care a avut de toate: buzzer beatere de la mijlocul terenului, slam dunk-uri, blocaje spectaculoase dar și faulturi tehnice. Juniorul CSS1-Athletic Constanta, Mustafa Ocan, înscrie primele puncte ale sale în Liga Națională de Baschet!  Ne-am bucurat de baschet cât de mult am putut! Mulțumim tuturor pentru mesaje! Mâine, ultimul meci restanță cu U-BT Cluj-Napoca, meci care va fi transmis exclusiv pe FRB TV. Team is everything!, a fost  mesajul BC Athletic Neptun.

Pentru BC Athletic au marcat S. Schneider – 16p, W. Brown – 15p, K. Bell – 9p, M. Lazăr – 7p, S. Mâinea – 7p, I. Orbeanu – 5p, S. Gribinic – 4p şi O. Mustafa – 2p.

BC Athletic a mai disputat două partide la tutneul de la Voluntari, şi ele pierdute, iar ultimul meci îl va juca sâmbătă, 20 martie, de la ora 16.00, cu U-BT Cluj-Napoca.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)