14:18 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Constanța a câștigat primul sfert și a condus la pauză, dar a pierdut meciul cu CSM Miercurea Ciuc

07 Dec, 2019 19:55 2037 Marime text
Echipa masculină de baschet Athletic Constanţa a susţinut astăzi meciul din etapa a noua a Ligii Naţionale, în deplasare cu CSM Miercurea Ciuc.

Partida s-a încheiat cu succesul gazdelor, scor 65-58, după ce formația de pe litoral a condus la pauză cu 26-24.

Pe sferturi, scorul meciului CSM Miercurea Ciuc - Athletic Constanţa a fost 9-12, 15-14, 18-13 și 23-19.

Pentru BC Athletic au marcat D. Bryant - 13p, K. Kilgore - 10p, A. Trandafir - 8p, A. Oprean - 7p, R. Williams - 6p, C. Mâinea - 5p, S. Ursu - 5p și G. Păun - 4p.

CSM Miercurea Ciuc se impune în meciul cu BC Athletic Constanța, 65-58 (la pauză 24-26). după un meci în care Gladiatorii din Tomis au condus la pauză, însă au cedat inițiativa în a doua parte. Pentru BC Athletic Constanța urmează două meciuri pe teren propriu, primul fiind programat pe 14 decembrie cu CSM Târgu Jiu. Team is everything!, se arată pe pagina de Facebok a BC Athletic.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)