01:15 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Constanța a câștigat duelul cu CSM Sighetu Marmației pentru locurile 13-14 în Liga Națională

20 May, 2019 22:11 1437 Marime text
Echipa masculină de baschet Athletic Constanța a câștigat cu 2-1 întâlnirea cu CSM Sighetu Marmației, contând pentru locurile 13-14 din Liga Națională.

CSM Sighetu Marmației a condus cu 1-0, dar echipa de pe litoral a întors scorul, realizând victoria decisivă în această seară, la Constanța, scor 86-80, la pauză 42-38, iar pe sferturi 30-17, 12-21, 21-12, 23-30.

Pentru BC Athletic au marcat Dani Mâinea – 20p, Brandon Lockhart – 18p, Andrei Oprean – 13p, Alin Andrieș - 12p,Deondre  Ray – 7p, Sergiu Ursu – 6p, Nicu Ciucă – 5p și Adrian Trandafir – 5p.

BC Athletic întoarce seria cu CSM Sighetul Marmației și câștigă cu 2-1 la general după ce ce își adjudecă meciul trei al seriei, scor final BC Athletic 86-80 CSM Sighetu Marmației. Mulțumim tuturor pentru încurajări și pentru susținere! Mulțumim Constanța pentru încă un sezon de baschet cu tribune pline! Team is everything!, se aratp pe pagina de Facebook a BC Athletic.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)