13:31 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbalistul constănţean Octavian Dobre, debut în Liga Naţională la 17 ani, în meciul Athletic Neptun - Dinamo

30 Dec, 2020 20:46 3363 Marime text
  • Victoria din partida jucată la Craiova i-a aparţinut echipei din Bucureşti.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a disputat astăzi al doilea meci (şi ultimul) la turneul de la Craiova al Ligii Naţionale, întâlnind Dinamo Bucureşti.

Victoria i-a aparţinut formaţiei din capitală, scor 79-54.

CS Dinamo a condus şi la pauză, cu 43-28, iar pe sferturi scorul în întâlnirea Constanţa - Dinamo a fost 13-27, 15-16, 16-16 şi 10-20.

Pentru BC Athletic au marcat Cristian Mâinea - 13p, Christian Chiţu - 10p, Mario Lazăr - 10p, Sergiu Ursu - 5p, Daniel Mâinea - 5p, Victor Dudaş - 4p, Ştefan Gribinic - 3p, Trevor Randall John - 2p şi William Brown - 2p.

BC Athletic Neptun Constanța 54-79 CS Dinamo București scor final într-un meci în care Octavian Dobre, jucătorul CSS1-Athletic Constanța a debutat în Liga Națională la 17 ani. Pentru BC Athletic Neptun Constanța va urma o pauză de o săptămână după care Liga Națională de Baschet Masculin se va relua în prima săptămână a anului nou. Team is everything!, este mesajul BC Athletic Neptun.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun)