22:54 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbaliștii de la BC Athletic au învins CSM Sighet la Constanța

23 Nov, 2019 22:17 2044 Marime text
Echipa masculină de baschet Athletic Constanța a disputat astăzi meciul de pe teren propriu din Liga Națională cu CSM Sighet.

Victoria le-a aparținut gazdelor, scor 85-66.

BC Athletic a condus și la pauză, cu 41-26, echipa de pe litoral câștigând primele trei sferturi (22-13, 19-13, 25-18), iar în ultimul impunându-se oaspeții cu 22-19.

Pentru Athletic au marcat Kyle Kilgore - 24p, Andrei Oprean - 18p,Willi Willliams - 10p, Chirstian Chițu - 9p, Cristian Mâinea - 7p, Darian Bryant - 6p, Victor Dudaș - 3p, Ștefan Gribinic - 3p, Sergiu Ursu - 3p, Georgian Păun - 2p.

La această partidă s-au strâns dulciuri care vor ajunge la copiii din mediile defavorizate.

BC Athletic Constanța se impune în meciul cu CSM Sighet, scor final 85-66. Urmează încă un meci pe teren propriu cu CSO Voluntari în următoarea etapă. Mulțumim pentru toate dulciurile donate pentru copii! Team is everything!, a fost mesajul clubului constănțean.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)