04:36 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța au învins ACS KSE Tg. Secuiesc în Cupa României

16 Oct, 2019 21:15 1830 Marime text
Echipele feminine de baschet Phoenix Știința Constanța și ACS KSE Tg. Secuiesc s-au întâlnit în această seară pe litoral în Cupa României.

Partida le-a revenit baschetbalistelor echiei gazdă (antrenori, Carmin Popa și Ramona Coroamă), scor 61-58, după ce oaspetele au condus la pauza mare cu 31-27.

Pe sferturi, scorul întâlnirii Constanța - Tg. Secuiesc a fost 17-18, 10-13, 19-19, 15-8, Phoenix Știința înclinând balanța în favoarea sa în ultimul sfert. .

Pentru formația onstănțeană au marcat L. Brozoski – 19p, A. Beldian – 13p, N. Mititelu – 8p, K. Matijevic – 6p, V. Erak – 5p, D. Vati – 5p, M. Geleriu – 5p.

Sursa foto: Facebook (Phoenix Știința)