02:20 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbalistele de la Phoenix Constanţa şi-au luat revanşa faţă de CSM Târgovişte (galerie foto)

05 Dec, 2017 00:00 2497 Marime text
Echipa feminină de baschet Phoenix Constanţa a câştigat cu 62-56 (la pauză 38-31) meciul de pe teren propriu cu CSM Târgovişte, care a fost derby-ul etapei a şaptea a Ligii 1. Scorul pe sferturi a fost 21-12, 17-19, 10-13 şi 14-12, iar la final echipa gazdă, pregătită de Predrag Stanojcic şi Dan Constantinescu, s-a impus la şase puncte, diferenţă cu care câştigase şi CSM meciul de la Târgovişte (scor 68-62).

Primele două marcatoare ale echipei Phoenix au fost Chelsea Douglas - 21 de puncte şi Jassany Williams - 12 puncte. „O victorie importantă, contra celei mai titrate echipe de baschet feminin, CSM Târgovişte. Mulţumim publicului pentru atmosfera creată! Forza Phoenix! Hai Constanţa!”, a fost mesajul echipei de pe litoral.

Sursa foto: Facebook (Phoenix Cosntanţa)