04:35 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Axiopolis Cernavodă, învinsă de Unirea Slobozia. Scorul final, stabilit din prima repriză

05 May, 2018 20:47 2617 Marime text

Axiopolis Cernavodă a pierdut cu 1-2 (1-2) meciul de astazi, din deplasare, cu Unirea Slobozia, din etapa a 23-a a Ligii a 3-a de fotbal, seria secunda.

Pentru oaspeti a marcat, egaland la 1, Richardo Mihalache, in minutul 17, din penalty, in vreme ce gazdele au punctat in minutele 7 (Năstase) si 38 (Gherasim).

Axiopolis (antrenor, Ionel Melenco) a jucat cu: Puia - A. Rusu, Răvoiu, Andrescu, L. Gheorghe - M. Hristu (89 Abibula), Crețu - Beșleagă (80 Zaharia), Fotescu, R. Mihalache - Loloț. Rezerve neutilizate: Pantaze - V. Hristu și Șerban.
A fost o partidă de luptă. Echipă cu talie, Unirea a jucat cu mingi înalte. În partea secundă, disputa a fost care pe care, dar nu s-a mai marcat. La noi, s-a cunoscut subțirimea lotului. I-am avut absenți la acestă partidă pe Vieru (care are piciorul în ghips), Moldoveanu (răcit), Moise și Nanu (suspendați) și George Rusu (aflat în recuperare), a declarat Gheorghe Stănculescu, președintele secției de fotbal a clubului din Cernavodă.

In urma acestei infrangeri, Axiopolis a coborat de pe locul trei pe patru in clasament, ramanand cu 48 de puncte si facand schimb de locuri tocmai cu Unirea Slobozia.

• CSM Olteniţa - Agricola Borcea 2-0.
Clasament: 1. SSC Farul - 58p (81-22), 2. Progresul 1944 Spartac - 58p (72-25), 3. Unirea Slobozia - 50p, 4. Axiopolis - 48p, 5. Metalul Buzău - 46p, 6. FCSB II - 43p, 7. FC Voluntari II - 38p, 8. Înainte Modelu - 34p, 9. CSM Rm. Sărat - 27p, 10. CSM Olteniţa - 17p, 11. Sportul Chiscani - 15p, 12. Agricola Borcea - 14p, 13. Delta Dobrogea Tulcea - 10p, 14. Victoria Traian - 3p.

În cele trei etape care au mai rămas până la final,  Axiopolis va juca, în ordine, cu Delta Dobrogea Tulcea (acasă), FC Voluntari II (în deplasare) și Metalul Buzău (acasă).

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța