20:23 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Atleta Cristina Stancu, de la CSS1 Constanţa, de două ori pe podium la prima etapă a Naţionalelor

01 Feb, 2018 00:00 2064 Marime text
La etapa întâi a Campionatului Naţional de atletism în sală rezervat juniorilor II, de la Bucureşti, au urcat pe podium şi reprezentanţi ai Constanţei.

Cristina Stancu, de la CSS1, a fost a doua la triplusalt, cu 11,05 m, şi a treia la lungime, cu o performanţă de 5,27 m. Stere Şiangă, sportiv cu dublă legitimare, CS Farul - LPS „Nicolae Rotaru“, a încheiat proba de lungime pe locul trei, cu 6.05 m. Aceeaşi poziţie i-a revenit şi ştafetei A de 4X2 tururi de la CSS1, care a alergat în 4:09.30, în formula Andreea Neagu, Ioana Daas, Maia Daas şi Roxana Constantin. În apropierea podiumului s-au clasat Alexandra Cornea (LPS „Nicolae Rotaru“), care a fost a cincea la triplusalt (10,64 m), şi Gabriel Sandu (CSS1), al şaselea, cu 12,21 m, la triplusalt.

Sursa foto: Facebook