13:32 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Athletic Constanţa, pe podium la turneul final al Ligii Naţionale de baschet 3 la 3

06 Aug, 2019 00:00 1726 Marime text
Echipa masculină Athletic Constanţa a încheiat pe podium turneul final al Ligii Naţionale de baschet 3 la 3, după Dinamo Ştiinţa şi CSU Piteşti. Turneul s-a disputat la Tg. Jiu, iar formaţia de pe litoral a câştigat patru dintre cele cinci meciuri disputate. În partida pentru locul trei, BC Athletic a dispus de CSM Bucureşti (18-10), după ce, în semifinale, trupa constănţeană cedase în faţa lui Dinamo Ştiinţa, scor 17-20. În sferturi, Athletic a învins Agronomia Bucureşti (21-11), iar în grupă (în prima zi de întreceri) a trecut de Rapid Bucureşti (22-14) şi de Sportul Studenţesc (21-10). BC Athletic a abordat turneul final în formula cu care a câştigat Cupa României 3x3 şi Ploieşti Streetball 3x3: Virgil Stănescu, Alin Andrieş, Adrian Trandafir şi Cezar Bărăgău (team manager - Andrei Talpeş).

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)