13:13 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Andrei Muntean locul 7 în finala de la inele, la Cupa Mondială Challenge de la Paris

30 Sep, 2018 21:15 1570 Marime text
Sportivul român Andrei Muntean a ocupat locul 7 în finala de la inele, cu 14,450 puncte, duminică, la Cupa Mondială Challenge la gimnastică artistică de la Paris, scrie AGERPRES.

Francezul Samir Ait Said s-a impus, cu 15,100, pe locul al doilea s-a clasat ucraineanul Igor Radivilov, cu 14,950, iar pe poziţia a treia a terminat rusul Denis Abliazin, cu 14,850.

Muntean se calificase în finală cu a şasea notă, 14,450.

În calificări au mai evoluat Cristian Băţagă şi Andrei Groza, dar ei nu au reuşit să prindă nicio finală. Marian Drăgulescu a făcut şi el deplasarea la Paris, dar nu a mai intrat în concurs din cauza unor dureri resimţite la tendonul ahilian, ca urmare a unei inflamaţii.

Sursă foto:  AGERPRES