20:13 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

A eliminat Oţelul Galaţi Fostul farist Alexandru Muscă, două goluri pentru Dacia Unirea Brăila în Cupa României (video)

11 Sep, 2015 00:00 3922 Marime text
Atacantul constănţean Alexandru Muscă (19 ani), ajuns în această vară de la FC Farul la Dacia Unirea Brăila, are un start foarte bun la noua sa echipă.

În meciul din faza a V-a a Cupei României, jucat de formaţia brăileană acasă, cu Oţelul Galaţi, Muscă a marcat două goluri, contribuind decisiv la succesul gazdelor cu 3-1 după prelungiri. Constănţeanul a marcat în minutele 88 şi 117, a doua sa reuşită venind din penalty. Primul gol al lui Muscă a dus meciul în prelungiri, după ce Oţelul punctase pentru 1-0 în minutul 60.

Fostul farist a marcat şi în campionat, în etapa a doua, în partida SC Bacău - Dacia Unirea Brăila 0-1, reuşita sa aducându-le brăilenilor trei puncte. Astfel că, în trei meciuri oficiale pentru Dacia Unirea, tânărul constănţean a punctat de trei ori. Atât în disputa din Cupă, cât şi la Bacău, Muscă a fost titular în atac şi a jucat toate minutele.