11:09 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

A debutat şi ultima achiziţie Callatis 2012 a învins o echipă de Liga a III-a

25 Mar, 2013 00:00 2571 Marime text
Liderul detaşat al Seriei Est a Ligii a IV-a constănțene de fotbal, ACS Callatis 2012 Mangalia, a câștigat cu 3-1 meciul amical de sâmbătă, jucat pe teren propriu contra echipei Rapid Fetești (locul șapte în seria secundă a Ligii a III-a). Golurile lui Callatis 2012 au fost înscrise de Taciuc (min. 30), Enis Cogali (min. 36) și Erdinci Cogali (min. 80), oaspeții deschizând scorul în minutul 10. Antrenorul formației din Mangalia, Mugurel Cornățeanu, a început meciul în alcătuirea: Drumen - Sali, I. Posteucă, M. Posteucă, Evdochim - I. Florea, Erdinci Cogali - Troacă, Vărzaru, Enis Cogali - Taciuc.

După pauză, au mai jucat: Nan, Soldat, Banioti, Calagi, Bolat și Doicaru. Ultima achiziţie a lui Callatis 2012, fundaşul central Marian Posteucă, a debutat cu această ocazie la noua sa echipă. În această săptămână, Marian va fi şi legitimat, urmând a avea drept de joc la următorul meci de campionat, care se va juca în acest week-end, cu CSO Ovidiu, la Mangalia.

Sursa foto: Facebook