05:03 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Dedicaţie specială A marcat în FC Farul - Pandurii Tg. Jiu 5-0 şi s-a dus glonţ să-şi sărute iubita! (galerie foto)

11 Nov, 2019 00:00 4126 Marime text

Mijlocaşul Antonio Cruceru, marcatorul golului patru din victoria cu 5-0 a FC Farul contra echipei Pandurii Tg. Jiu, de sâmbătă, de la Constanţa, s-a aflat cu această ocazie la prima sa reuşită din acest sezon pentru echipa „alb-albastră“.

Fotbalistul de 23 de ani a punctat din penalty, în minutul 31, iar imediat a arătat către tribună, făcând şi semnul inimii, și a sprintat către unul dintre sectoarele tribunei 1 a stadionului „Gheorghe Hagi“. Acolo se afla iubita jucătorului, care a coborât de pe locul ocupat până jos, la gard, unde cei doi s-au sărutat. Dedicaţie specială pentru jumătatea jucătorului!
Antonio Cruceru a fost transferat de FC Farul în această vară, fiind a treia achiziţie pe care clubul constănţean a anunţat-o pentru sezonul 2019/2020, după Baudouin Kanda şi Alexandru Stoica. Cruceru a mai jucat până acum la FC Viitorul, Academica Clinceni, Petrolul Ploieşti şi Turris Turnu Măgurele. Este fost internaţional Under-18 al României şi campion naţional de juniori Under-19.

Sâmbătă, tabela a fost închisă, încă din minutul 39, de un alt mijlocaş, Madikaba Doumbia, care, după ce a înscris, a alergat la marginea terenului, unde a luat un tricou pe care avea scris un mesaj în limba franceză şi pe care l-a arătat tribunelor. Doumbia a fost cel care a obţinut penalty-ul din care a marcat Cruceru.
Sursa foto: Facebook (FC Farul Constanța)

Citeşte şi:

FC Farul a învins cu 5-0 Pandurii şi a urcat pe loc de baraj. Scor stabilit încă de la pauză (galerie foto + video)

Antonio Cruceru, al treilea transfer la Farul Constanţa (galerie foto)

Fotbal FC Viitorul - Thoi Lakatamias 8-0, în meci amical

Meci amical, la Braşov, între FC Viitorul şi FC Viitorul II

Ianis şi oltenii Şase fotbalişti de la Academia Hagi se bat pentru calificarea la Campionatul European