21:34 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Moment inedit Au pătruns în pielea goală pe gazon la meciul Tomitanii Constanţa - ASRV Ascrum!

08 Apr, 2016 18:47 2856 Marime text
O delegaţie a clubului olandez de rugby ASRV Ascrum a sosit astăzi la Constanţa, pentru două meciuri amicale, pe stadionul „Mihai Naca”, în compania formaţiei Under-20 a clubului Tomitanii şi a echipei de old-boys Rechinii Constanţa.

Cât timp s-a disputat meciul dintre Tomitanii U-20 şi seniorii lui ASRV Ascrum (echipă din Amsterdam, nou-promovată în prima ligă olandeză de rugby), restul grupului batav a urcat în tribună, de unde a făcut atmosferă. Mai mult, în prima repriză, în minutul 15, la scorul de 7-7, doi dintre olandezi au coborât din tribună şi au intrat pe teren în pielea goală! Unul dintre cei doi purta o mască de monstru! Cei doi „intruşi“ au stat cam un minut pe teren, făcându-şi „numărul”.

„Au alergat până la centru, au participat la acţiuni, au cerut pasă, s-au aruncat în grămezi, au venit bine de tot la suport. A fost un moment inedit şi haios, gustat de public“, a râs unul dintre martorii oculari.

Meciul le-a revenit Tomitanilor, cu scorul de 48-19 (19-7), după ce oaspeţii au condus cu 7-0.