14:44 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Oraşul şi-a desemnat campionii „Cupa Medgidiei la fotbal de sală” a ajuns la cei mai buni (galerie foto)

19 Mar, 2014 00:00 2137 Marime text
Cupa Municipiului Medgidia la fotbal de sală s-a încheiat. Duminică, Sala de sport din cadrul Complexului „Iftimie Ilisei” din localitate a fost plină de spectatori dornici de spectacol. S-au desfăşurat finalele campionatului la fotbal de sală şi au fost desemnate echipele câştigătoare. Seara a fost rezervată întrecerilor Cadeţilor şi jucătorilor din categoria Oldboys, după ce „Şcolile gimnaziale” şi „Liceele” s-au întrecut de la primele ore ale dimineţii. Finala categoriei Cadeţi s-a disputat între Club 69 Constanţa şi Bialex Valea Dacilor, care s-a finalizat cu scorul de 2-4. Meciul final de la Oldboys s-a jucat între Spada Medgidia şi Bialex Apollo Medgidia, ultimii impunându-se cu scorul de 5-3, după 10 minute de prelungiri. În afara campionilor şi „Cel mai tehnic jucător”, dar şi „Cel mai bun portar” au primit premii din partea juriului.

La categoria „Şcoli generale”, locul I a fost adjudecat de Şcoala gimnazială „I.L. Caragiale”, în timp ce liceul fruntaş este Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” din oraş. Club 69 Constanţa este pe podium la categoria cadeţi, în timp ce gruparea Bialex Apollo Medgidia se situează pe locul I la Oldboys. Pe lângă trofee, echipele au fost premiate şi cu anumite sume de bani, după cum urmează: premiile pentru gimnazii şi licee au pornit de la 350 de lei pentru locurile III, iar locul I - 800 de lei. Mai mult, câştigătorii premiilor pentru „cel mai bun portar” şi „cel mai tehnic jucător”, din aceste categorii de vârstă, au primit câte 200 de lei. Veteranii, de la categoriile de vârstă Cadeţi şi Oldboys, au primit sume mai mari. Astfel, cei de pe primul loc au intrat în posesia sumei de 1.900 de lei, iar câştigătorii premiilor speciale au primit câte 300 de lei.