20:08 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Pugilistii Clubului Sportiv Navodari -au intors acasa cu medalii de aur si bronz

08 Jun, 2010 22:16 1542 Marime text

COMUNICAT DE PRESA

08.06.2010

Pugilistii Clubului Sportiv Navodari care au participat la Finala Campionatului National de Tineret desfasurata in perioada 30.05.- 06.06.2010 la Craiova, s-au intors acasa cu medalii de aur si bronz.
Astfel, Baluta Ionut, categoria 57 kg, s-a clasat pe locul I  castigand medalia de aur iar Vizitiu Ionut, categoria 60 kg, s-a clasat pe locul III, castigand bronzul.
Baluta Ionut a invins adversarii : C.S  Petrom “ Petrolul ” Ploiesti, Delta Tulcea, C.S CFR Iasi si  Farul Constanta.
Vizitiu Ionut a castigat 2 meciuri cu adversarii :Cetatea Suceava, Vagonul Arad si a pierdut in fata CSM Braila.
Luna trecuta, inca un reprezentant al CS Navodari, Vladut Mircea, s-a intors acasa cu medalia de bronz de la Campionatul National de Juniori din perioada 26.04.- 02.05.2010 .
Vor urma Campionate Nationale de Seniori in luna septembrie si Campionate de Cadeti in octombrie de unde domnul antrenor Ablalim Ferodin spera ca baietii antrenati de dumnealui sa se  intoarca acasa invingatori.