21:20 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Vlad Rusu, de la FC Viitorul, a marcat un gol superb, prin care a egalat Pandurii Târgu Jiu

12 Mar, 2016 22:38 1447 Marime text

Meciul disputat în această seară între Pandurii Târgu Jiu și FC Viitorul, în etapa a doua a play-off-ului Ligii 1, s-a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0).

Nicoară, de la Pandurii Târgu Jiu,  a marcat în minutul 46 primul gol al meciului, însă Vlad Rusu a egalat în minutul 73, după ce l-a lobat pe portarul Stanca.

În urma acestei remize, Pandurii Târgu Jiu au 28 de puncte și ratează șansa de a depăși Astra, iar FC Viitorul a acumulat 24 de puncte.

Iată care au fost echipele de start:

Pandurii: Stanca - Ungurușan, Vasco, Săpunaru, Grecu - Ropotan, Mrzljak - Ciucur, Nistor, Nicoară - Hora;
Rezerve: Mingote, Vasiljevic, Răduţ, Acsinte, Răuţă, Antal, Wellington.

FC Viitorul: Pecanha - Benzar, Goulon, Boli, Cr. Ganea - Marin, Filip, De Lucas - Nicoliță, I. Hagi, Tănase;
Rezerve: Buzbuchi, Rusu, Nedelcu, Chiţu, Ciobanu, Hodorogea, Coman.