19:03 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Un şoarece a participat la meciul Manchester United - Southampton (video)

24 Jan, 2016 09:42 2069 Marime text
Un şoarece a intrat pe teren în timpul meciului Manchester United - Southampton, scor 0-1, disputat sâmbătă seară, în etapa a XXIII-a a campionatului Angliei. Potrivit celor de la The Guardian, șoarecele a fost văzut fugind aproape de marginea terenului în minutul 74 al partidei.

Formaţia Southampton a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Manchester United, la un an de când a înregistrat o victorie similară în ediţia trecută a Premier League. În această formație joacă și Florin Gardoş, însă românul nu a jucat sâmbătă deoarece nu s-a refăcut în urma unei accidentări. Southampton s-a impus, în 11 ianuarie 2015, pe Old Trafford în faţa formaţiei Manchester United datorită unui gol înscris de Tadici, în minutul 69. Gardoş a jucat în acel meci din minutul 20.

Sâmbătă, golul a fost marcat de Austin, în minutul 87.