06:37 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sunt la retrogradare Viitorul, înfrângere drastică pe terenul Pandurilor Tg. Jiu

10 May, 2013 00:28 888 Marime text
FC Viitorul a suferit aseară o înfrângere usturătoare în fieful echipei Pandurii Tg. Jiu, care s-a impus cu scorul de 4-1 (Matulevicius 19, 45, Mamele 55, P. Anton 66 / Benzar 40), în etapa a 30-a a Ligii 1 la fotbal. La 0-0 însă, în minutul 16, Cârstocea, de la Viitorul, a ratat un penalty. „Ne-au lipsit patru jucători de bază, dar, chiar și așa, am avut o primă repriză foarte bună. Cedăm însă, din pricina tinereții,  în momentele în care primim gol. Luptăm până la capăt pentru evitarea retrogradării”, a declarat Gică Hagi. Au evoluat - Pandurii Tg. Jiu (antrenor, Cristi Pustai): Mingote - Pleașcă (38 A. Rusu), Mamele, I. Rada, Vlad - Voiculeț (46 Răduț), Nistor, Anton - Nicoară, Matulevicius, Ibeh (64 Cristea); FC Viitorul (antrenor, Cătălin Anghel): Buzbuchi - Mladen, Bălașa, Bejan, Puțanu - Lazăr, Benzar - Târnovan (59 Gavra), Cristocea (74 Nikolov), Cârstocea (53 Mitriță) - V. Rusu. În clasament, Viitorul se află pe loc retrogradabil, 16, cu 27 de puncte.