20:35 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Steaua a făcut egal în amicalul cu Djurgardens ce a avut loc în Antalya

04 Feb, 2016 23:30 1184 Marime text

Formația de fotbal Steaua a disputat penultimul meci amical din cantonamentul din Antalya. Scorul a fost de 2-2 împotriva formaţiei suedeze Djurgardens.

Golurile au fost date astfel: în minutul 4 Varela a deschis scorul pentru Steaua cu o lovitura de cap din 8 metri, în minutul 21 roș-albaștrii s-au bucurat de golul lui Hamroun, în minutul 24 echipa Djurgardens înscrie primul gol ca mai apoi în minutul 53 să egaleze scorul.

Cum a arătat Steaua pe teren: Cojocaru - Papp, Tamaş, Varela (cpt) (Râpă 58), Toşca (Momcilovici 58) - Pintilii (Muniru 70) - Popa (Bawab 70), Stanciu (Mihalcea 79), Chipciu, Hamroun (Carp 84) - Marica (Gebhart 46).

Steaua mai are programat un meci amical în cantonamentul din Antalya, cu AS Trencin, sâmbătă, de la ora 14.45.