16:13 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE 3. Serena Williams câştigă finala Simona Halep, faţă în faţă cu Serena Williams

23 Aug, 2015 22:09 1403 Marime text
Simona Halep și Serena Williams își vor disputa, începând cu ora 22.00, finala turneului de la Cincinnati.

Cele două sportive s-au întâlnit ultima dată, în martie, în semifinalele turneului de la Miami, când Williams a câștigat cu scorul de 6-2, 4-6, 7-5. Indiferent de rezultatul meciului cu Serena Williams, Simona Halep va urca, începând de mâine, pe locul al doilea al ierarhiei.

UPDATE 3, ora 00.05

Serena Williams câștigă finala de la Cincinnati 2015.

UPDATE 2, ora 22.55

Serena Williams a revenit de la 3-1 pentru Simona Halep și a câștigat cinci game-uri consecutive. Constănţeanca a solicitat intervenția antrenorului Darren Cahill după ce a pierdut primul set.

UPDATE 1, ora 22.13

Simona Halep şi Serena Williams și-au făcut apariția pe Terenul Central de la Cincinnati. Partida va începe în câteva minute.

Sursa foto: Facebook.com (WTA)