22:39 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Scor surprinzător în partida FC Farul - Gloria Buzău

16 Nov, 2013 17:32 2316 Marime text
FC Farul a suferit o înfrângere usturătoare, scor 1-4 (1-3), astăzi, la Constanța, cu Gloria Buzău, în etapa a 14-a a Ligii a 2-a. Partida era foarte importantă pentru locurile de play-off, însă „marinarii”, deși au condus cu 1-0, au capotat lamentabil, la capătul unui joc foarte slab. Pentru Farul a marcat Bolat, în minutul 13, oaspeții punctând prin Verdeș, în minutele 20 și 36, Dăniță, în minutul 45, și Pușcașu, în minutul 50. La 1-0, Farul a ratat o mare ocazie, iar la 1-1 a irosit un penalty, prin I. Florea. Repriza a doua le-a aparținut în totalitate oaspeților. FC Farul (antrenor, Ion Răuță) a jucat cu: Vl. Neagu - Băjan, Buzea, Răvoiu, Mansur - Ivanovici, I. Florea, Coconașu, N. Crețu - Bolat, Igiroșanu. Au mai jucat: Tothăzan, Butoi și Tarek.