09:29 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

SSC Farul a câştigat greu derby-ul cu Axiopolis Cernavodă, care a avut 1-0 şi a terminat meciul în nouă jucători (galerie foto + video)

23 Sep, 2017 19:44 4046 Marime text
Derby-ul etapei a cincea a Ligii a 3-a la fotbal, seria secundă, SSC Farul Constanța - Axiopolis Cernavodă, disputat astăzi la Techirghiol, le-a revenit gazdelor cu 3-1 (0-1).

Golurile au fost marcate de Al. Grigoraș (76 - din penalty), I. Florea (88), R. Stănescu (90), respectiv Beșleagă (40).

Axiopolis a terminat meciul în nouă jucători, după eliminările (pentru câte două avertismente) ale lui Fotescu (34) și Husein (87).

Axiopolis a jucat foarte bine în efectiv complet și a marcat când era în zece oameni. SSC Farul a dominat clar repriza a doua și s-a desprins pe tabelă dupa ce Axiopolis a primit al doilea roșu. În prelungirile primei reprize, ambele echipe au solicitat câte o lovitură de la 11 m.

SSC Farul (antrenor, Petre Grigoraș) a început meciul cu: Gurău - Juncănaru, Diakite, Botea, Vântu - Nițescu, Iani - Șicu, Stănescu, Al. Grigoraș - Dragu. Au mai jucat Androne, I. Florea, Ergut și Suciu.

Axiopolis (antrenor, Ionel Melenco) a intrat pe teren cu: Puia - Loloț, Zaharia, Andrescu, L. Gheorghe - Vieru, M. Hristu - Beșleagă, Fotescu, Mihalache - Moise. Au mai evoluat Răvoiu, Husein, Rusu și Crețu.