00:18 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Săgeata a condus la Cluj. Află scorul final

27 Sep, 2013 22:59 1526 Marime text
U Cluj și Săgeata Năvodari au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida din această seară, de la Cluj, prima din etapa a noua a Ligii 1 la fotbal. Scorul a fost deschis de Săgeata, în minutul 6, prin Viorel Dinu, care a transformat un penalty scos de M. Roman II, gazdele egalând în minutul 52, autor Szilagyi, ăn urma unei lovituri libere executate de Cristocea. Săgeata (antrenor, Tibor Selymeș) a jucat cu: Panagopoulos - Peteleu, Cr. Munteanu, Mera, Filip - N'Doye, Vezan (67 Muzac) - Tigoianu (54 Sorian), V. Dinu (84 V. Lupu), Florean - Roman II. U Cluj (antrenor, Ionel Ganea) i-a folosit pe: Veselovski - Takacs, Szilagy, Abrudan, Gaston - Bucșă, Târnăcop - Rilke, Cristocea (75 Balde), Borza (86 Dedu) - Ene (54 Lemnaru). În urma acestuoi egal, Săgeata acumulează 12 puncte, ocupând locul șapte în clasament.