07:12 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

S-a încheiat meciul Viitorul - Rapid. Află rezultatul

20 Apr, 2013 23:29 1482 Marime text
Partida FC Viitorul - Rapid, jucată în această seară, la Constanța, în etapa a 27-a a Ligii 1, s-a încheiat cu victoria oaspeților, cu scorul de 2-1 (M. Roman 52, Oros 60 / I. Voicu 41 - autogol). Viitorul a jucat în alcătuirea: Buzbuchi - Bălaşa, Bejan, Larie, Toşca (76 Mladen) - Benzar (46 Cristocea), Vaştag - Târnovan (67 Cl. Herea), N. Dică, A. Chiţu - Alibec. Ambele formații au avut câte un eliminat, Viitorul pe Bălașa (72), Rapidul pe Al. Coman (25). În minutul 85, Ciolacu a ratat golul de 3-1, trimițând cu capul în bară, în vreme ce două minute mai târziu, Alibec și Dică nu l-au putut învinge la aceeași fază pe portarul rapidist Pecanha. În prelungiri, Alibec a mai ratat o ocazie de gol.