14:08 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE 2. A căzut recordul din '33 România a spulberat-o pe Armenia!

08 Oct, 2016 19:37 1898 Marime text
Naţionala de fotbal a României joacă, în aceste momente, o partidă în grupa preliminară a CM 2018, la Erevan, împotriva Armeniei. Pentru a păstra șanse reale în lupta pentru calificare, tricolorii trebuie să obțină minimum patru puncte din ”dubla” cu Armenia și cu Kazahstan.

Până la această oră, au marcat jucătorii B. Stancu 4' - pen., Ad. Popa 10', R. Marin 12', Stanciu 29'.

De menţionat că Răzvan Marin este de la FC Viitorul.

Vom reveni.

UPDATE 2, ora 20.57

România s-a impus categoric în fața Armeniei, 5-0, scor final, într-un meci care a fost decis după primele 12 minute.

UPDATE 1, ora 20.14

Grație golurilor marcate de Stancu, Popa și Marin, naționala antrenată de Christioph Daum a doborât un record vechi de 83 de ani: cele mai rapide trei goluri într-un meci, notează gsp.ro. Pe 1 iunie 1933, într-un meci România - Iugoslavia, 5-0, tricolorii marcau de 3 ori în 13 minute.

În aceste momente, scorul este de 5-0 pentru România!