12:51 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rapidul a dat două goluri Înfrângere pentru Viitorul Constanţa

02 Aug, 2014 11:31 1559 Marime text
Clubul din Giuleşti a obținut prima victorie în noul sezon al Ligii I, învingând formația Viitorul cu scorul de 2-1, în deplasare, la Chiajna. Golurile au fost marcate de Emil Dică, minutul 8, care a marcat din penalty și de Ciolacu, minutul 16. Viitorul a avut șansa să-i egaleze pe rapidiști, beneficiind de două penalty-uri, însă doar unul dintre ele a fost transformat. Elevii lui Stelea au marcat în minutul 23, prin Mitrea. În urma acestui scor, Rapid obține trei puncte importante la începutul unui sezon în care principalul obiectiv al echipei este evitarea retrogradării, scrie romanialibera.ro. La meciau participat aproximativ 4.000 de spectatori. FC Rapid are 3 puncte în clasament, după 2 etape, în timp ce Viitorul are doar 1 punct.