00:59 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Petrolul Ploieşti a învins categoric FC Viitorul, în deplasare

28 Sep, 2014 21:06 1270 Marime text

Formaţia Petrolul Ploieşti a învins, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa FC Viitorul, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I, informează Mediafax. Deși gazdele au condus 1-0, golul echipei FC Viitorul fiind înscris de Daminuţă, în minutul 38, Petrolul a revenit și a marcat trei goluri. Pentru Petrolul au marcat Tamuz '73 (penalty) şi Astafei '83, '90+2.

FC Viitorul: Buzbuchi - Nikolov (Ţîru '75), Mamele, Daminuţă, Mitrea - Pană, Benzar - Andelkovici (Nedelcu '55), Fl. Tănase, Mitriţă - Bonilla (Manea '61). Antrenor: Bogdan Vintilă.

Petrolul Ploieşti: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Satli, Beţa (Fanchone '46) - Mustivar (Nkoyi '59), De Lucas - Priso, L. Marinescu (Astafei '33), Teixeira - Tamuz. Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

În minutul 63, jocul a fost întrerupt pentru scurt timp din cauza fumigenelor aruncate de suporteri în zona uneia dintre porţi.