23:23 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE3 - Meciul Italia - România a început

17 Nov, 2015 22:02 1273 Marime text

Echipele de start ale Italiei și României pentru meciul amical de fotbal care se joacă la această oră, pe stadionul Renato Dall'Ara din Bologna sunt:
Italia: Gianluigi Buffon (căpitan) — Matteo Darmian, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini — Alessandro Florenzi, Claudio Marchisio, Roberto Soriano, Stephan El Shaarawy — Eder, Graziano Pelle. Selecționer: Antonio Conte.

România: Ciprian Tătărușanu — Cristian Săpunaru, Vlad Chiricheș, Dragoș Grigore, Răzvan Raț (căpitan) — Ovidiu Hoban, Mihai Pintilii — Gabriel Torje, Constantin Budescu, Bogdan Stancu — Claudiu Keșeru. Selecționer: Anghel Iordănescu.

Arbitru: Adrien Jaccottet (Elveția).

Înainte de începerea meciului s-a ţinut un moment de reculegere pentru victimele din Franţa.

În minutul 21.56, România înscrie. În acest moment este 1-0 pentru ţara noastră.

UPDATE3, ora 23.40:

90 - 4 minute suplimentare.

88 - GOL ROMÂNIA! Florin Andone egalează cu o reluare din faţă porţii, după ce Sirigu a respins mingea în faţă!

87 - Hoban reia din cădere, dar mingea este respinsă din faţă porţii.

85 - Andrei Ivan debutează în echipa naţională. El intră în locul lui Stancu.

82 - Steliano Filip intră în locul lui Răzvan Raţ.

78 - Maxim bate o lovitură liberă în careu, dar suntem surprinşi în poziţie de ofsaid.

74 - Chiricheş intervine bine în faţă lui Okaka şi îl blochează.

67 - Schimbări România: Andone şi Prepeliţă intră în locul lui Torje şi Pintilii.

66 - GOL ITALIA! Gabiaddini înscrie pentru italieni cu o lovitură de cap din şase metri, la care Tătăruşanu nu are reacţie!

61 - Schimbări Italia: Okaka, Gabiaddiani şi Montolivo intră în locul lui Darmian, Eder şi Pelle

60 - Eder scapă singur cu Chiricheş, dar fundaşul lui Napoli se descurcă bine.

60 - Sânmărtean ridică spectatorii în picioare cu fiecare atingere.

57 - Eder cade în careu şi cere penalti, dar primeşte galben pentru simulare.

56 - GOL ITALIA! Marchisio şutează perfect sub transversală şi înscrie!

55 - Penalti pentru Italia după o intervenţie a lui Dragoş Grigore.

54 - Bogdan Stancu trece frumos de Bonucci, dar şutează slab pe lângă poartă.

52 - România joacă bine în partea secundă, domină teritorial cu ajutorul lui Sânmărtean.

UPDATE2, ora 23.20:

Repriza a doua a început cu o egalare a scorului. Italienii au reușit să înscrie, astfel că scorul a devenit 1-1.