04:10 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meciul Corbu - Cumpăna, întrerupt definitiv în prima repriză. Incidente

17 Sep, 2013 21:08 2658 Marime text
Partida de fotbal Litoral Corbu - Victoria Cumpăna, jucată astăzi, în etapa a şasea a Ligii a IV-a constănţene, Seria Est, a fost întreruptă de arbitrul Laurențiu Ciuchiță în minutul 20, la scorul de 0-0, și nu a mai fost reluată. În minutul 19, centralul a eliminat un jucător de la gazde, după care jocul a fost reluat, însă pe teren a pătruns un spectator, care l-a lovit pe Ciuchiță, acesta luând decizia de a pune punct meciului. Celelalte rezultate de astăzi au fost: Seria Est - Unirea Topraisar - CS Eforie 0-2, Sparta Techirghiol - Vulturii Cazino Constanţa 2-2, AS Cogealac - Aurora 23 August 1-1, Portul Constanţa - CS Agigea 4-0. CFR Constanţa a avut rundă liberă; Seria Vest - CSO Ovidiu - Carsium Hârşova 4-1, Axiopolis Cernavodă - CS Mihail Kogălniceanu 0-1, Perla Murfatlar - Ştiinţa Poarta Albă 3-0 și Gloria Băneasa - Progresul Medgidia 5-0. Recolta Nicolae Bălcescu şi Voinţa Valu lui Traian a avut rundă liberă.