02:31 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meciul amical dintre Cerno More Varna - FC Viitorul s-a terminat 1-2

14 Nov, 2015 23:36 1546 Marime text

FC Viitorul a susţinut, astăzi, un meci de verificare în compania deţinătoarei trofeului Cupei Bulgariei, Cerno More Varna.

Întâlnirea s-a disputat la Balcic (Bulgaria) şi s-a încheiat cu victoria constănţenilor, scor 2-1 (0-1).

Partida a fost precedată de un minut de reculegere în memoria victimelor atentatului din Franța și a lui Lucian Bălan.

Gazdele au condus la pauză grație reușitei lui Eugenio, din min.39. Constănțenii au fost aproape de gol în prima repriză prin Chițu, care a trimis în bară în minutul 33.

După pauză, elevii lui Gheorghe Hagi au întors soarta partidei și au punctat prin Florin Cernat (minutul 63, direct din lovitură liberă) și Florin Tănase (min.81, lob peste portar).

Au evoluat echipele:

Cerno More Varna: Canovic – Kostadinov, Trayanov, Coulibaly, Malheiro – Palankov, Georgiev – Nedelkov, Varea, Eugenio – Coureur. Au mai jucat: Nikolov – Minkov, Iliev, Gushlev, Raykov, Vasev, Petkov, Bijev, Schreurs.
FC Viitorul: Buzbuchi (79 Rîmniceanu) – Benzar (46 Mitrea), Țîru (70 Munteanu), Boli (76 Gheorghe), Mitache – Nicoliță (70 Mișelăricu), Filip (76 Gavra), Aganovic (46 Ganea) – I.Hagi (46 Vînă), Cernat (70 Boukaka), Chițu (46 Tănase).

Sursa foto: academiahagi.tv