11:44 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meci amical FC Viitorul II a pierdut în faţa Dunării Călăraşi (0-3)

18 Feb, 2016 10:23 1465 Marime text
Ieri după-amiază s-a disputat, pe terenul sintetic din complexul Academiei Hagi, un meci amical între FC Viitorul II şi Dunărea Călăraşi.
Întâlnirea s-a întins pe durata a 105 minute, prima repriză având 60 de minute, iar cea de-a doua 45 de minute.
Partida s-a încheiat cu victoria formaţiei din Călăraşi, scor 3-0 (0-0). Golurile au fost marcate de Daniel Vădrariu 69, Valentin Andrei 80 şi Gabriel Preoteasa 92.
În min.17 portarul oaspeţilor, Cezar Lungu, a apărat un penalty obţinut de Perju şi executat de Carlo Casap.

Au evoluat formaţiile:
FC Viitorul II (antrenor Cristian Cămui): Tordai (61 Dur-Bozoancă) – Căpuşă (61 Rusu), Băluţă (61 Ghiţă), Kilyen (61 Piciu), Perju (61 Neciu) – Ciobanu (61 Boboc), Iani (61 Trancă), Dumitrescu (61 Manole) – Casap (61 Vîlcea; 82 Zamfirescu), Coman (61 Firan; 82 M. Ene), Măţan (61 Drăguş).

Dunărea Călăraşi (antrenor Adrian Mihalcea): Lungu – Ţenea, Panait, M. Popescu, Mureşan – S. Popescu, Matei, M. Chiţu – Vînă, Bakally, Alami. Au mai jucat: G. Popa, Bunbac, Preoteasa, M. Ştefan, Vădrariu, V. Petre, V. Andrei, Săveanu, Kanoa, Săftescu, I. Tudor, Dincă, Nanou, B. Tudor.

sursa foto: Academia Gheorghe Hagi