07:23 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Marinarii”, supărați Farul, dezavantajată de arbitraj la meciul cu Unirea Slobozia (video)

15 Mar, 2014 13:53 3719 Marime text
fc farul, arbitraj, unirea slobozia, dezavantajati, valentin apostolFC Farul a încheiat la egalitate, 1-1, meciul cu Unirea Slobozia, jucat, astăzi, la Constanța, în etapa a 20-a a Ligii a 2-a. Au marcat Apostol (65), respectiv Jianu (80). Fariștii au acuzat însă arbitrajul brigăzii de arbitri conduse de Iulian Dima, din București. În minutul 20, centralul nu le-a acordat gazdelor o lovitură de la 11 m (și antrenorul Unirii, Adrian Mihalcea, a recunoscut că a fost), arătându-i în schimb cartonaș galben lui Ivanovici, pentru simulare. Pentru acest galben, decarul Farului avea să fie eliminat apoi, după ce a mai primit un avertisment, în minutul 68. „Marinarii” au fost dezavantajați și la faza golului echipei din Slobozia, validat deși a fost ofsaid. Unirea a avut și ea un eliminat, Soare, în minutul 72. FC Farul (antrenor, Ștefan Nanu) a jucat cu: Puia - Nițescu, Ghinea, Bumbac (cpt.), Mansur (63 Barna) - Scărlătescu (Silvășan 84), Tothăzan (14 I. Florea), Apostol, Lădaru - Ivanovici, Igiroșanu.