21:02 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Marinarii", dezavantajați Probleme mari de arbitraj la meciul Farul - ACS Academica Argeș

13 Sep, 2014 13:42 1725 Marime text
FC Farul a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul pe care l-a disputat, astăzi, pe teren propriu cu ACS Academica Argeș, în etapa a treia a Ligii a II-a la fotbal, seria întâi. Golurile au fost marcate de Ochia, în minutul 48 (pentru Farul), respectiv Bogdan Pătrașcu, în minutul 82, din penalty (pentru Academica). În minutul 78, arbitrul a eliminat un jucător de la echipa oaspete (Olariu).

Lovitura de la 11 metri a fost însă inexistentă, gazdele reproșându-i acest lucru arbitrului Marcel Bârsan, din București, atât în timpul partidei, cât și la finele meciului. Farul a contestat, de altfel, întreaga manieră de arbitraj a centralului.

FC Farul (antrenor, Marian Pană) a jucat cu: Vl. Neagu - Băjan, D. Ciobanu, Straton (cpt.), B. Dumitru - Cârstoiu - Plămadă, Ivănică, Ochia, Szalkai (90+2 Arotăriţei) - Enciu (54 Igiroşanu).