Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
12:15 23 05 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Lista candidaţilor USL, pe judeţe, la alegerile locale

ro

20 Mar, 2012 00:28 1575 Marime text

Alba: - CJ - Teodor Atanasiu (PNL); Primăria Alba-Iulia - Călin Potor PNL

Arad: - CJ - Ioan Cristina (PNL); Primăria Arad - Lia Ardelean (PC)

Bacău: - CJ - Dragoş Benea (PSD); Primăria Bacău - Romeo Stavarache (PNL)

Bihor: - CJ Cornel Popa (PNL); Primăria Oradea - Ilie Bolojan (PNL)

Bistriţa Năsăud- CJ - Radu Moldovan (PSD); Primăria Bistriţa - Ovidiu Creţu (PSD)

Botoşani- CJ - Florin Ţurcanu (PNL); Primăria Botoşani - Ovidiu Portariuc (PSD)

Braşov- CJ - Aristotel Căncescu (PNL); Primărie - Cătălin Leonte (PSD)

Brăila- CJ - Gheorghe Bunea Stancu (PSD); Primărie - Aurel Simionescu (PSD)

Buzău- CJ - Cristinel Bîgiu (PNL); - Primărie - Constantin Boşcodeală (PSD)

Caraş Severin- CJ Marcel Vela (PNL); Primărie Reşiţa- Mihai Stepănescu (PSD)

Călăraşi- CJ - Răducu Filipescu (PNL); Primărie Călăraşi - Dan Drăgulin (PNL)

Cluj- CJ - Horea Uioreanu (PNL); Primărie - Marius Nicoară (PNL)

Constanţa- CJ - Nicuşor Constantinescu (PSD); Primărie - Radu Mazăre (PSD)

Covasna- CJ - Marius Obreja (PNL); Primărie Sfântu Gheorghe- Mădălin Guruianu (PNL)

Dâmboviţa- CJ - Adrian Ţuţuianu (PSD); Primărie Târgovişte - Gabriel Grozavu (PNL)

Dolj- CJ - Ion Prioteasa (PSD); Primăria Craiova - Olguţa Vasilescu (PSD)

Galaţi- CJ Nicolae Bacalbaşa (PSD); Primărie - Marius Stan (PNL)

Giurgiu- CJ Dumitru Beianu (PNL); Primărie - Lucian Iliescu (PNL)

Gorj- CJ Ion Călinoiu (PSD); Primărie Târgu Jiu - Florin Cârciumaru (PSD)

Harghita- CJ - Ioan Proca (PNL); Primărie Miercurea Ciuc - Jean Adrian Aurel (PSD)

Hunedoara- CJ - Mircea Moloţ (PNL); Primărie Deva - Petru Mărgineanu (PC)

Ialomiţa- CJ - Silvian Ciupercă (PSD); Primărie Slobozia - Alexandru Stoica (PSD)

Iaşi- CJ Cristian Adomniţei (PNL); Primărie - Gheorghe Nichita (PSD)

Ilfov- CJ - Marian Petrache (PNL)

Maramureş- CJ - Zamfir Ciceu (PC); Primărie Baia Mare- Cătălin Cherecheş (PNL)

Mehedinţi- CJ - Adrian Duicu (PSD); iar la Primărie Drobeta Turnu Severin - Marius Screciu (PSD)

Mureş- CJ - Ciprian Dobre (PNL); Primărie Târgu Mureş - Cornel Brişcaru (PSD)

Neamţ- CJ - Vlad Marcoci (PNL); Primărie - Vasile Drăguşanu (PC)

Olt- CJ - Paul Stănescu (PSD); Primărie Slatina - Marius Oprescu (PSD)

Prahova- CJ - Mircea Cosma (PSD); Primărie Ploieşti - Iulian Bădescu (PSD)

Satu Mare- CJ Adrian Ştef (PNL); Primărie - Dorel Coica (PSD)

Sălaj- CJ - Tiberiu Marc(PSD); Primărie Zalău- Radu Căpâlnaşu (PNL)

Sibiu- CJ - Ioan Cindrea (PSD); Primărie - Dragoş Floarea (PC)

Suceava- CJ Cătălin Nechifor (PSD); Primărie - Alexandru Băişanu (PNL)

Teleorman- CJ Liviu Dragnea (PSD); Primărie Alexandria - Victor Drăguşin (PSD)

Timiş- CJ - un candidat PSD; Primăria Timişoara - un candidat PNL. Lista nu menţionează niciun nume

Tulcea- CJ - Horia Teodorescu (PSD); Primărie - Trifon Belacurencu (PSD)

Vaslui- CJ - Dumitru Buzatu (PSD); Primărie - Vasile Pavăl (PSD)

Vâlcea- CJ - Ion Cîlea (PSD); Primăria Râmnicu Vâlcea - Emilian Frâncu (PNL)

Vrancea- CJ - Marian Oprişan (PSD); Primăria Focşani - Decebal Bacinschi (PSD)

 

Ti-a placut articolul?

Comentarii