01:24 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga Campionilor la handbal masculin HCM Constanţa a ratat calificarea

07 Sep, 2014 20:32 1170 Marime text
Echipa HCM Constanța a avut meci greu astăzi pentru calificarea în Liga Campionilor la handbal masculin.  Deși ieri constănțenii au învins cu 29-20 echipa belgiană Initia Hasselt, în semifinalele turneului de baraj, în finală lucurile nu au mai decurs la fel de bine.

În finala turneului din Belgia, HCM a pierdut clar în faţa turcilor de la Beşiktaş Istanbul, scor 25-34. Beşiktaş a condus cu 18-12 la pauză şi s-a desprins decisiv în minutul 45, scor 30-21, câştigând clar partida, potrivti Adevarul.ro. Beşiktaş se califică în grupa B a Ligii Campionilor, în timp ce HCM Constanţa merge direct în turul 3 al Cupei EHF. Dacă ar fi trecut de Beşiktaş, HCM ar fi jucat în grupa B a Ligii Campionilor, alături de Barcelona, Flensburg, Alingsas, Kolding şi Wisla Plock.