14:25 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Incidente la meciul Rapid - Steaua. Un nou episod Bricheta

14 Apr, 2013 23:38 1465 Marime text
Partida din această seară Rapid - Steaua, contând pentru etapa a 26-a a Ligii 1, a fost marcată de incidente. Startul partidei a fost întârziat cu cinci minute, din pricina torțelor aruncate în teren de suporterii gazdelor. Apoi, la puțin timp după ce Steaua a egalat, în minutul 81, fundașul Chiricheș, de la oaspeți, a fost lovit în cap cu o brichetă aruncată din tribună, fapt care a dus la un scandal general pe teren. Pe gazon au aterizat și scaune, iar arbitrul Sebastian Colțescu a oprit meciul pentru zece minute, jucătorii Stelei mergând la vestiare. La reluarea partidei, arbitrul nu le-a mai permis oficialilor Mihai Stoica (Steaua) și Dănuț Perjă (Rapid), care avuseseră un conflict, să revină pe teren. Scorul final a fost 1-1 (Herea 9 / Bourceanu 81), după ce în prelungiri Steaua a avut și o bară, prin constănțeanul Iancu (fost la Viitorul).