09:58 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Goluri multe în primul amical din istoria HC Farul Constanţa

20 Aug, 2015 00:06 1908 Marime text
Nou-înfiinţata echipă de handbal masculin HC Farul Constanţa, care va evolua în Divizia A,  a susţinut primul meci amical din istoria sa, întâlnind la Sala Sporturilor din Constanţa CSM Bucureşti II, şi ea formaţie din eşalonul secund. S-au disputat trei reprize, finalul primelor două (care au durat câte 20 de minute) găsind HC Farul în avantaj, 13-8 şi 24-15. Meciul i-a revenit însă echipei din capitală, cu 40-38, după ce gazdele au trimis în teren şi handbalişti foarte tineri, de 16 ani. A treia repriză a durat 30 de minute. De la Farul, cel mai prolific marcator a fost Stoian, autor al şase goluri. Antrenată de Eden Hairi şi Enis Murtaza, care, contra CSM Bucureşti II, au rulat tot lotul şi s-au declarat mulţumiţi de evoluţia elevilor lor, HC Farul va debuta în noul sezon pe 6 septembrie.