10:11 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE 2 FC Viitorul, condusă de Astra Giurgiu la pauză

15 Oct, 2015 19:11 883 Marime text
Stadionul central din Complexul Academiei Hagi de la Ovidiu găzduieşte, în această seară, meciul de fotbal din sferturile Cupei Ligii FC Viitorul - Astra Giurgiu.

Teixeira a deschis scorul, în minutul 38, după o pasă spectaculoasă a lui Alibec. Acesta a fost singurul gol al primei reprize. La pauză, scorul era de 0-1 pentru Astra Giurgiu.

Precizăm că, înainte de acest meci, în clasamentul Ligii 1, Astra e pe locul întâi, cu 27 de puncte, în vreme ce Viitorul ocupă treapta a treia a podiumului, cu 23 de puncte.

UPDATE 2, ora 20.20

Astra Giurgiu a câştigat cu scorul de 3-0 (1-0), echipa FC Viitorul, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast, şi s-a calificat în semifinalele competiţiei. Golurile au fost marcate de Teixeira '37, Alibec '66 şi Ioniţă '90+4, conform prosport.ro.