02:24 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Farul a remizat cu ACS Berceni

04 Oct, 2014 13:45 1886 Marime text

FC Farul a încheiat la egalitate, scor 0 - 0, meciul disputat astăzi pe teren  propriu cu ACS Berceni în etapa a VI-a a Ligii a II-a la fotbal, seria întâi. FC Farul (antrenor, Marian Pană) a jucat cu: Ciucă - Băjan, D. Ciobanu, Miulescu, B. Dumitru (73 Arotăriţei) - Cârstoiu - Ivănică (25 Plămadă), Ochia (cpt.), R. Neagoe, Szalkai - Enciu.

Echipa constănţeană nu i-a putut folosi în acest meci pe portarul Vlad Neagu şi pe stoperul Bogdan Straton, ambii întâmpinând probleme la spate. Fundaşul trebuia să joace din primul minut, dar la încălzire a simţit dureri şi a fost înlocuit în formula de start cu Miulescu. De asemenea, Ivănică a ieşit de pe teren de timpuriu, în minutul 25, tot din pricina unei accidentări (întindere musculară).