11:38 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

LIVE-TEXT. UPDATE. FINAL de partidă la Constanța Farul - Steaua 1 - 2

28 Mar, 2015 12:21 1685 Marime text
Steaua a câștigat cu 2-1 amicalul de astăzi împotriva celor de la Farul, disputat la Constanța, în pauza competițională datorată etapei curente a preliminariilor EURO 2016.

Golurile Stelei au fost marcate de Țucudean și Stanciu, în timp ce pentru gazde a punctat Enciu.

Terenul a fost foarte prost, plin de apă.

FINAL. Steaua câștigă cu 2-1 la Constanța.

Min.75: Iese Valceanu, intră Constantinescu la Steaua.

Min.73: Șut bun de la circa 20 de metri al lui Valceanu, scoate cu greu Neagu în corner.

Min.69: Șut Filip de la mare distanță, pe mijlocul porții, portarul prinde.

Min.62: Luchin intră în locul lui Rapa.

Min.59: Încă o schimbare la Steaua, iese Tamaș, intră Pham.

Min.49: GOL Steaua! 2-1 pentru steliști, care profită de o bâlbâială în apărarea gazdelor. Stanciu, care a intrat după pauză, a marcat.

Min.47: Țucudean, Guilherme și Enceanu au fost înlocuiți de Stanciu, Latovlevici și Bourceanu.

Min.46: A început partea secundă!

Min.45: Pauză la Constanța. 1-1!​

Min.34: Penaltiul a fost acordat dupa un fault la Enceanu.

Min.33: GOOL Steaua! 1-1 foarte repede, dupa ce Tucudean reia și el fără emoții de la o lovitură de la 11 metri.

Min.31: A fost un fault al lui Tosca la acelasi Enciu. Tosca ia galben.

Min.30: GOOOL Farul! 1-0 pentru gazde, Enciu marchează din penalti.

Min.29: Cea mai mare ocazie a jocului! Enciu de la Farul reia din 5 metri cu capul alături!

Min.28: Pasă cu călcâiul încercată mai devreme de Vâlceanu, Cioinac interceptează.

Min.27: Sunt aproximativ 1000 de fani prezenți la meci, iar la Constanța ploua în continuare. 0-0.

Min.20: Jocul este unul de slabă factură, fazele de poartă au fost rare, jucătorii Stelei nu se întrebuințează prea mult.

Min.11: Șut Enceanu de la distanță, pe lângă poartă.