04:13 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul a câștigat meciul de pregătire de astăzi

20 Jul, 2013 12:22 1541 Marime text
Prima echipă a FC Farul a susținut, astăzi, pe terenul secund, un meci „în familie”, întâlnind două echipe de juniori, care i-au avut pe margine pe antrenorii Ion Constantinescu și Mihai Turcu. În prima repriză, „marinarii” au jucat cu grupa 1995 (la care a evoluat portar George Curcă), iar după pauză cu grupa 1996. Și la prima echipă au fost folosiți însă mulți tineri din pepinieră. Scorul a fost 3-0 (1-0) pentru Farul „mare”, prin golurile lui Bumbac, Muscă și Pâslaru. FC Farul (antrenor, Ion Răuță) a jucat cu: repriza întâi - Vl. Neagu - Băjan, Buzea, Bumbac, Nițescu - B. Nicola, Fuchs - Coteanu, Ghenciu, Ivanovici - Igiroșanu; repriza a doua: Dragnea - Popa, Năstase, Țabără, Bădașcă - Zdralea, Stavian, Tudor, I. Alexandru - Muscă, Pâslaru. Adversarii au fost: repriza întâi - Curcă - Barba, Ianuși, Romașcanu, David - Sicrieru (Culețu), Burcea, Abdula, Naca - Dincă, Fl. Brașoveanu; repriza a doua: Nicolae - Meleandră, Erdal, Cioacă, Chiru - Zubere (Romașcanu), Suciu, Dinu (Bolojan), Gavrilă - Gogan, Beșleagă.