16:05 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Egalitate între Concordia Chiajna și FC Viitorul în Liga I, etapa 20

01 Dec, 2015 20:44 1337 Marime text

FC Viitorul a susţinut, în această seară, la Chiajna, meciul din etapa a 20-a a Ligii I, contra gazdelor de la Concordia, în care rezultatul final a fost de 2-2.

În minutul 13, Concordia Chiajna a deschis scorul. Astfel, Giurgiu a marcat din lovitură de pedeapsă, deschizănd scorul.
Însă FC Viitorul a echilibrat jocul şi a restabilit egalarea în minutul 32, când  Tănase a întors o minge la marginea careului pentru Chiţu, care a şutat fără speranţe pentru Matache, scorul devenind 1-1.

În minutul 68, abia intrat pe teren, „profesorul” Achim a livrat un assist specific doar lui, iar un alt nou intrat, Nicoliţă, a punctat din 6m, 1-2, notează academiahagi.tv.

Gazdele au restabilit egalitatea în minutul 84 prin Pena, care a punctat din apropiere, 2-2.

Au evoluat formaţiile:

Concordia Chiajna (antrenor Adrian Falub): Matache – Bărboianu, Mamele, Tincu, Bucurică – Purece, Giurgiu, Cristescu (72 Constantinescu) – Serediuc (81 Răducanu), Dina (60 Pena), Lazăr.
Rezerve neutilizate: Iacob – Madeira, Sîrghi, Pană.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Rîmniceanu – Benzar, Boli, Mitrea, Cr. Ganea – Marin (58 Achim), I. Filip, Aganovic - Chițu, I. Hagi (52 Nicoliţă), Tănase (76 Ţîru).
Rezerve neutilizate: Buzbuchi – Cernat, Ciupe, Nedelcu.

Au arbitrat: Adrian Comănescu – Vasile Marinescu, Dragoş Iliescu; rezervă: Cătălin Buşi.

Sursa foto: academiahagi.tv