21:01 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipa Eforie a câştigat Cupa Crăciunului

14 Dec, 2014 20:16 4280 Marime text
Echipa Eforie a câştigat, în această seară, Cupa Crăciunului, întrecere de fotbal-tenis care s-a desfăşurat la Complexul Sportiv Eden din Constanţa. În finala mare, Eforie a dispus de FC Constanţa cu 2-1. Pe parcursul întrecerii, campionii au folosit lotul: Aspi Cian, Adrian Dinu, Cosmin Milcov şi Cătălin Nagy, în vreme ce FC Constanţa s-a bazat pe Cristian Şchiopu, Dănuţ Moisescu, Cătălin Agafiţei, Adrian Biliboacă şi Viorel Mania. Pe locul trei s-a clasat Germania (Ionel Boghiţoi, Dănuţ Prodan, Alexandru Mălăşâncă, Florentin Nedelea), care a trecut cu 2-0 în finala mică de Rechinii. Meciul pentru locul cinci i-a revenit formaţiei Kronos (2-1 cu Rapid), iar Juventus a învins cu 2-0 Eden Club şi s-a clasat pe poziţia a şaptea. „Desfăşurat într-un deplin spirit de fair-play, turneul a fost o reuşită”, a declarat organizatorul Cupei Crăciunului, fostul arbitru internaţional şi preşedinte al FC Farul, Marcel Lică.