08:54 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

După meciurile de azi Cinci echipe calificate în optimile Cupei României la fotbal

23 Sep, 2014 22:07 1818 Marime text
Formaţia ASA Târgu Mureş s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României - Timişoreana, după ce a învins în 16-imile de finală, marţi seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, formaţia Concordia Chiajna.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Axente '27, '66, Amauri '36 şi N'Doye '43. Pentru Concordia a înscris Dyulgerov, în minutul 5.

La ceastă oră se joacă partida Rapid – Botoşani. Scorul este alb, cu 15 minute înainte de finalul timpului regulamentar.

Tot azi s-au calificat în optimile de finală ale Cupei României echipele Pandurii Târgu Jiu, Oţelul Galaţi, CSMS Iaşi şi Rapid CFR Suceava.

Meciurile din faza 16-imilor de finală continuă mâine şi poimâine. Săgeata Năvodari întâlneşte Viitorul, pe stadionul Flacăra din Năvodari, joi, de la ora 16.00.