01:23 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Chiricheș a egalat în minutul 45 S-a încheiat meciul Chelsea - Steaua. Află scorul final

14 Mar, 2013 23:57 1679 Marime text
Steaua a ratat calificarea în sferturile de finală ale Europa League, după ce a pierdut cu 1-3 meciul de pe terenul lui Chelsea, din returul optimilor. În prima manșă, echipa română câștigase cu 1-0. Golurile au fost marcate de Mata (33), Terry (58), F. Torres (71), respectiv Chiricheș (45). În minutul 87, F. Torres a ratat un penalty, trimițând în transversală. Steaua (antrenor, Laurențiu Reghecampf) a jucat cu: Tătărușanu - Râpă (84 Adi Rocha), Szukala, Chiricheș, Latovlevici - Bourceanu (cpt.), Pintilii - Ad. Popa, Chipciu, Cr. Tănase (79 Tatu) - Rusescu. Chelsea (antrenor, Rafa Benitez) a folosit jucătorii: Cech - Azpilicueta, Terry (cpt.), D. Luiz, A. Cole - Mamires, O. Mikel - Oscar, Mata (90 Moses), Hazard (90 plus 3 Benayoun) - F. Torres.

Sursa foto: uefa.com