14:57 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Ce a declarat antrenorul Ion Răuţă după înfrângerea Farului cu Unirea Tărlungeni

24 Nov, 2013 11:38 2436 Marime text
Ion Răuţă, antrenorul FC Farul, a declarat după meciul pierdut ieri de FC Farul cu 1-2 în deplasare cu Unirea Tărlungeni: „Am suferit o înfrângere dureroasă. Din păcate, nu am reuşit să obţinem ce ne-am propus. Cum ne aşteptam, am întâlnit o echipă disponibilă la efort şi agresivă. Nu ne revenim însă la fazele fixe (Unirea a înscris golul victoriei în urma unei lovituri de colţ) şi suntem în continuare ineficienţi la finalizare, şi la Tărlungeni ratând două - trei situaţii mari. Ne-a dat puţin planurile peste cap şi accidentarea lui Silvăşan, înlocuit în minutul 26. Experimentatul nostru vârf este suspect de ruptură fibrilară şi a trebuit să-l schimbăm la puţine minute după ce egalasem şi începusem să punem stăpânire pe joc. Cu el în teren, altfel ar fi decurs lucrurile. Pe final, am jucat cu două vârfuri, dar n-am reuşit să mai marcăm”.