18:45 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Astra joacă astăzi în preliminariile Europa League Steaua a câștigat Supercupa României

11 Jul, 2013 06:44 1549 Marime text
Supercupa României la fotbal i-a revenit echipei campioane, Steaua București, care a dispus aseară, în meciul din capitală, de pe Arena Națională, de Petrolul Ploiești, câștigătoarea Cupei României. Scorul a fost 3-0 (3-0), prin golurile marcate de Nikolic, în minutul 21, Szukala, în minutul 32, și Pintilii, în minutul 41. În minutul 30, Steaua a ratat și un penalty, prin Bourceanu. Petrolul a jucat în zece jucători din minutul 28, după eliminarea lui Manasse. În această seară, Arena Națională mai găzduiește o partidă oficială, Astra Giurgiu - Domzale (Slovenia), contând pentru manșa secundă a turului întâi preliminar al Europa League. Meciul începe la ora 21.00 și este transmis în direct de Digi Sport 1. În tur, Astra s-a impus cu 1-0.